Tekst we współpracy z

Oferta pracowni obejmuje całość usług związanych z przeprowadzeniem inwestycji budowlanej.

W pracowni powstało wiele projektów obiektów o zróżnicowanych funkcjach, takich jak: projekty domów jednorodzinnych, zespołów mieszkaniowych, obiektów handlowych, w tym wielkopowierzchniowych, budynków użyteczności publicznej, domów energooszczędnych i pasywnych oraz wnętrz, w tym adaptacji wnętrz zabytkowych.

Więcej   na www.abcentrum-dom.pl

 

 

2013-11-15 11:27:12

Działka

Pierwszą decyzją, którą trzeba podjąć jest zakup działki budowlanej. W wypadku budowy domu zrównoważonego - ekologicznego i domu pasywnego wybór działki ma znaczenie zasadnicze. Odpowiednie ukształtowanie oraz późniejsze zagospodarowanie terenu ma wpław np. na zyski cieplne pochodzące od promieniowania słonecznego, ale również na zabezpieczenie domu przed zbytnim nagrzaniem czy wychłodzeniem (przeciągiem).

Decyzja, co do wyboru działki budowlanej powinna być wypadkową wielu czynników takich jak:

- jej kształt

- okolica

- dostępna infrastruktura

-  jej status prawny

Pozostaw swój komentarz.

marekmika.in @ 2014-01-10 08:43:48.93512

Guzik prawda.

Pierwsza decyzja jaka powinna być podjęta to ta, czy budujemy dom. Drugi krok to powinny być założenia wstępne, co do tego domu, czyli czy będzie to dom parterowy czy pietrowy, czy będziemy korzystali z energii odnwaialnej czy nie, czy będziemy mieli piwnice, czy nie. Jak już wypracujemy założenia wstępne, to wtedy możemy szukać działki, która w te założenia się wpasuje. Np. jeśli chcemy dom bez piwnicy, to płaska działka znacznie nam ułatwi budowę. Jeśli chcemy zamontować tzw: "solary" to szuakmy nasłonecznionej działki z dala od zabudowań, przynajmniej od południowej strony itd.

Pozdrawiam

Marek Mika

wojciech.olszewski@biuroaltima.pl @ 2014-01-14 10:05:12.785152

Ale jaki jest sens pisania na portalu, gdzie opisuje się budowę domu, o decyzji czy budujemy dom? Chyba oczywiste jest założenie, że ten co to czyta zamierza dom wybudować. Chyba, że pisze pracę naukową na ten temat.

Co do drugiego kroku. Tym właśnie różni się podejście  w budowie domu tradycyjnego i energooszczędnego. Dostosowujemy dom do otoczenia, wykorzystujemy to co jest w otoczeniu, a nie coś sobie wymyślamy i pod to szukamy działki. Poza tym w tekście wspomaniane jest to, że działkę wybieramy pod kątem wykorzystania odnawialnych źródeł energii w tym odpowiednie nasłonecznienie, o którym Pan wspomina.

Do tego moim zdaniem, szukanie działki pod kolektory słoneczne jest nieporozumieniem. To stanowi jedynie ułamek kosztów budowy i ogrzewania.

Jak wybrać działkę i nie zwariować?Ta ładnie położona, ale tamta jeszcze lepiej. Na tej dużo słońca, ale tamta bliżej rzeki. Ta bardziej prosta, jednak tamta, choć nieco stroma, też piękna. Jak więc wybrać właściwą dla działkę pod budowę domu?Przeczytaj >>
Mały – ciepły – oszczędny – z dotacjąMałe zapotrzebowanie domu na energię, głównie cieplną, jest coraz bardziej atrakcyjną perspektywą dla osób planujących budowę. Przy podejmowaniu decyzji warto zastanowić się nad typem takiego budynku.Przeczytaj >>

Nasi partnerzy