Tekst we współpracy z

Firma posiada kilkuletnie doświadczenie w produkcji modułów fotowoltaicznych eksportowanych do większości krajów Europy. Wszyscy pracownicy Europe Solar Production przeszli wysokospecjalistyczne szkolenia i posiadają wiedzę niezbędną do zapewnienia wysokiej jakości produkowanych wyrobów.

W 2010 roku powstało laboratorium badawcze, dzięki któremu stało się możliwe doskonalenie zarówno procesów, jak i wyrobów oferowanych przez Europe Solar Production.

Więcej na www.europe-solarproduction.pl

2014-12-17 10:18:16

Ogniwa fotowoltaiczne

Chcesz mieć w swoim domu prąd elektryczny ze światła słonecznego? Jeżeli tak, to powinieneś zamontować u siebie panele fotowoltaiczne. Te, w odróżnieniu od kolektorów słonecznych, które ciepło słoneczne przetwarzają na energię potrzebną do ogrzania budynku, zabezpieczą tobie energię elektryczną we wszystkich pomieszczeniach.

Ogólnie fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego w energię elektryczną. Jest ona jedną z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska naturalnego technologii. Panele fotowoltaiczne zarówno łatwo zainstalować jak  i wykorzystać w gospodarstwach domowych.

Ile energii uda się tobie wytworzyć za pomocą zainstalowanych na np. dachu twojego domu paneli, zależy głównie od ilości promieniowania słonecznego, które dociera do powierzchni ziemi. Wartość tą przedstawia się w kilowatogodzinach na metr kwadratowy (kWh/m2).

Podstawowy zestaw instalacyjny to od jednego do kilku paneli, które wytwarzają elektryczność. Są one podłączone do tzw. regulatora ładowania, który dba o to, aby akumulatory były ładowane odpowiednim napięciem, tzn. by nie zostały przeładowane lub zanadto rozładowane.

Więcej na ten temat we wcześniejszej części poradnika.

Pozostaw swój komentarz.

Fotowoltaika będzie tańsza?Według najnowszych doniesień z rynku PV wynika, że ceny modułów fotowoltaicznych w ciągu najbliższych pięciu lat mogą spaść nawet o połowę.Przeczytaj >>
Moja osobista elektrowniaNie trzeba być od razu Tauronem, Eneą czy innym koncernem z najwyższej półki, żeby mieć swoją własną elektrownię. Wystarczy kawałek dachu, niewielki skrawek gruntu, dobra wola i trochę wiedzy połączonej z determinacją, bez której w Polsce majstrowanie przy OZE nie może się obejść. A więc voila – oto mała instalacja fotowoltaiczna.Przeczytaj >>
Fotowoltaika - pytania i odpowiedziW Niemczech panele fotowoltaiczne są wszechobecne. W Polsce, pomimo, że z mapy ilustrującej nasłonecznienie Europy wynika, iż na większości terytorium naszego kraju panują warunki zbliżone do północno-wschodnich Niemiec, tego rodzaju urządzenia na razie jeszcze nie cieszą się równie wielką popularnością.Przeczytaj >>
Ile kosztuje fotowoltaika?Analiza finansowa jest pierwszym krokiem przy zakupie i eksploatacji instalacji fotowoltaicznej. Bez niej można popełnić wiele kosztownych błędów.Przeczytaj >>

Nasi partnerzy