Tekst we współpracy z

To jednostka świadcząca usługi w zakresie wsparcia teoretycznego i praktycznego, dotyczącego efektywnego wykorzystania energii w budownictwie.

Swą działalnością wspiera świadome i efektywne energetycznie projektowanie (weryfikacja projektu w celu wyeliminowania błędów mających wpływ na efektywność energetyczną budynku), realizację,  jak i użytkowanie obiektów budowlanych (badania na budynkach). 

2013-09-28 22:05:56

Organizacja budowy

Właściwa organizacja budowy zależy:

-  od ludzi, których zatrudnisz,

- od okoliczności zewnętrznych, takich jak pogoda, awarie czy kradzieże,

- od czasu.

Budowanie domu to proces, w którym uczestniczy wiele osób. To także proces angażujący twój czas i twoje siły. Biorąc to pod uwagę musisz wybrać odpowiednią technologię i sposób organizacji budowy. Stawianie budynku to zadanie często na rok lub dłużej – a jest to czas, w którym musisz normalnie funkcjonować.

Musisz również pomyśleć jak zabezpieczyć drogi sprzęt i materiały budowlane na placu budowy. Najgorsza jest przerwa zimowa, gdy nie prowadzi się budowy. Wtedy twoimi wrogami są mróz, wilgoć i nieproszeni goście.

Powinieneś zastanowić się czy nie wykupić polisy ubezpieczeniowej. Prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe działające na polskim rynku oferują ubezpieczenia domu jednorodzinnego w budowie wraz ze stałymi elementami, budynkami gospodarczymi, obiektami małej architektury oraz mieniem ruchomym od szkód powstałych wskutek zdarzeń losowych: gradu, huraganu, katastrofy budowlanej, pożaru. Ten podstawowy zestaw zagrożeń może być rozszerzony – zależnie od wybranego zakładu ubezpieczeń – o deszcz nawalny, powódź, osuwanie się ziemi, uderzenie pojazdu. 

 

ZAPAMIĘTAJ!

Opłacając dodatkową składkę możesz rozszerzyć ubezpieczenie także o ochronę składników stałych i ruchomych budowy od szkód powstałych na skutek kradzieży z włamaniem, a w niektórych firmach także od wandalizmu. Tu jednak niezbędnym wymogiem jest odpowiednie zabezpieczenie mienia.

Musi się ono znajdować już wewnątrz budynku, w którym wszystkie otwory są zabezpieczone w sposób „uniemożliwiający dostęp do wnętrza budynku bez użycia siły i narzędzi”, a drzwi zewnętrzne są zaopatrzone w co najmniej dwa różne zamki lub kłódki. Chyba, że są to drzwi antywłamaniowe! Dlatego też opcję ubezpieczenia od kradzieży i włamania warto rozważyć dopiero po doprowadzeniu budowy do stanu zamkniętego, zamontowaniu okien, drzwi zewnętrznych i ewentualnie instalacji alarmowej. 

Przed złodziejami dodatkowo warto zabezpieczyć się zatrudniając stróża, firmę ochroniarską albo montując specjalistyczny system alarmowy.

Pozostaw swój komentarz.

9vflbOxSlI9K @ 2015-04-11 16:56:37.962179
Always the best content from these priodgious writers.
ePLkMVXJF @ 2015-04-11 17:23:42.005018
Thanks for the great info dog I owe you bitgygi.
uW9STB0j9T @ 2015-04-11 21:03:38.337813
darekTrochę już to niedługo trwa. Nie mogę się doczekać nowej wejsri, a że z zasady nie instaluję żadnych bet, RC itp., tym większa ciekawość :)
Łatwiejsze formalności dla prywatnychJuż w drugiej połowie tego roku zostaną wprowadzone zmiany w prawie budowalnym. Wedle zapowiedzi Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, dokumentacja projektowa dla domów jednorodzinnych zostanie uproszczona.Przeczytaj >>
Pozwolenia na budowęW nowej wersji ustawy o OZE ma pojawić się zapis regulujący w końcu kwestię konieczności uzyskania pozwolenia na budowę instalacji fotowoltaicznej.Przeczytaj >>
Energooszczędność krok po krokuDlaczego warto już dzisiaj budować energooszczędnie i co należy zrobić, ażeby ten cel osiągnąć?  - czytamy w miniporadniku na łamach „Muratora”.Przeczytaj >>
Projekt niezwykle ważnyJak zaprojektować nowy dom, żeby nie był on energożerny, ale energooszczędny, a przy ty spełniał oczekiwania jego użytkowników?Przeczytaj >>

Nasi partnerzy