Tekst we współpracy z

Od 1998 roku zajmuje się produkcją nowoczesnych geotermalnych pomp ciepła oraz opracowywaniem kompletnych systemów ogrzewania i klimatyzowania z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Wszystkie pompy ciepła, przed dostarczeniem do klienta, testowane są na jedynym w Polsce i unikalnym na światową skalę stanowisku testowym.

Więcej na www.vatra.pl

2014-12-17 10:15:19

Pompy ciepła

Pompa ciepła jest urządzeniem, w którym następuje transformacja energii cieplnej z niższego na wyższy poziom temperaturowy. Inaczej mówiąc pompa ciepła pobiera energię cieplną z ośrodka o niskiej temperaturze i oddaje ją do ośrodka o temperaturze wyższej. Zgodnie z zasadą termodynamiki przepływ ciepła następuje zawsze od ciała o wyższej temperaturze do ciała o temperaturze niższej. Pompa ciepła dokonuje odwrotnego procesu. Odbywa się on przy udziale dodatkowej porcji energii dostarczonej z zewnątrz. Ta dodatkowa energia dostarczana jest, w formie energii elektrycznej, do napędu sprężarki chłodniczej zamontowanej w pompie ciepła.

Zastosowanie pomp ciepła w gospodarstwach domowych omówione jest we wcześniejszej części poradnika.

Pozostaw swój komentarz.

przeczew@poczta.onet.pl @ 2014-01-10 21:13:42.192981

Witam. Uważam, że jak tylko będą dopłaty (dla banków), pompy ciepła nigdy nie stanieją. To samo dotyczy solarów, mieszkań itp.

przeczew@poczta.onet.pl @ 2014-01-10 21:14:02.859673

Witam. Uważam, że jak tylko będą dopłaty (dla banków), pompy ciepła nigdy nie stanieją. To samo dotyczy solarów, mieszkań itp.

wojciech.olszewski@biuroaltima.pl @ 2014-01-14 10:27:32.755717

A nie jest to związane z nowością tych technologii? Samochody kiedyś też był cholernie drogie, a teraz można je bez problemu kupić. To samo z komputerami.

Wykorzystanie pomp ciepła w modernizacji instalacji grzewczychSystemy grzewcze pochodzące z lat 70. lub 80. mogą wymagać modernizacji ze względu na to, że generują bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie. Istnieją jednak nowoczesne rozwiązania z wykorzystaniem pomp grzewczych.Przeczytaj >>
Jak efektywnie chłodzić budynek?W statystykach europejskiego rynku pomp ciepła, odwracalne pompy powietrze-powietrze dominują (55 proc.). Pozostałe pompy ciepła są zwykle definiowane jako służące wyłącznie do ogrzewania.Przeczytaj >>
O co pytać instalatora przed montażem pompy ciepła?Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania domu nie należy do najłatwiejszych. Kiedy już zostanie podjęta decyzja, warto zadać wykonawcy kilka niezbędnych pytań. Pozwolą one rozwiać wszystkie wątpliwości i w pełni cieszyć się z wysokiego komfortu cieplnego.Przeczytaj >>
POMPY CIEPŁA – pytania i odpowiedziIle ciepła zużywają pompy ciepła? Czy są drogie? Jak dokonywać przeglądu urządzeń? Na te i wiele innych pytań dotyczących pomp ciepła, odpowiedzi znajdziecie poniżej.Przeczytaj >>

Nasi partnerzy